Pozoruje vás pes při potřebě? - 1
Zdroj: Profimedia
Kdo by to byl řekl...

POZOR: Dívá se vám váš pes do očí při vykonávání potřeby? Znamená to jednu důležitou věc!

Říká se, že pes je nejlepší přítelem člověka. Ovšem některé psí činy nejdou lidem tak úplně na rozum! Tady je vysvětlení jedné z nich.

Znáte to, jdete se psem na procházku a nastává ten pro vás možná lehce trapný moment, kdy se musíte zastavit a nechat vašeho pejska vykonat důležitou potřebu.

Jeho očuchávání a chození dokola se tam během chvilky zvrhne ve vytvoření improvizované toalety a vy musíte trpělivě čekat, až vás miláček své dílo dokoná a vy ho v lepším případě budete moct sebrat a hodit do koše.

Všimli jste si ale někdy, že když váš pes vykonává svoji potřebu, že vás pozoruje? Prý to má jasný důvod! A pokud patříte mezi ty, co odpověděli ano, pak gratulujeme! Znamená to totiž, že vám váš pejsek 100 % důvěřuje. Psi mají totiž už po vlcích od pradávna instinktivní nutkání být stále v pozoru a střežit okolí před případným nebezpečím. V momentě vykonávání potřeby na to ale nemají čas, a tak v tu chvíli roli strážce přebíráte vy. Pokud vám váš pes důvěřuje, tak se na vás dívá, abyste mu v případě náhlého nebezpečí dali gesty vědět, že se něco děje.


 

Autor: bin

Diskuze