Dudlík
Zdroj: Twitter
Čistota půl zdraví

POZOR: Jak často byste měli dítěti měnit dudlík za nový? Má kratší datum spotřeby, než si myslíte!

Expirace je občas nepřítel nás všech. Nejčastěji ji kontrolujeme u potravin a ne vždy nás výsledek potěší. V domácnosti jsou však i jiné věci, které mají své datum spotřeby. Někteří to ignorují, řada lidí však o některých z nich vůbec netuší. A doplatit na to může i zdravím.

Portál Jenzeny.cz přinesl několik dobrých rad, jak pečovat nejen o dudlík, ale i o ostatní potřeby v domácnosti. Děti jsou vždy na prvním místě, a proto právě u nich začneme. Jednou z podstatných věcí je totiž hlídat stav dudlíků. Latexové dudlíky, ať už je vyvařujete, jak často chcete, by se měly pravidelně vyměnit po 2–5 týdnech. Pokud by byl dudlík na pohled opotřebovaný už dříve, je třeba ho okamžitě vyměnit. Po několika týdnech používání se na něm začnou množit bakterie, a tomu je třeba předejít. Buďte proto obezřetní!

A zůstaneme u ústní hygieny, jednou z důležitých potřeb se svou expirací je zubní kartáček. Mnozí spekulují o tom, po jaké době kartáček vyměnit. Ve skutečnosti si máme nový kartáček pořídit nejdéle po 3 měsících, a to kvůli opotřebení štětinek. Pokud však proděláte jakoukoli nemoc v ústní dutině, měli byste po novém kartáčku sáhnout ihned po uzdravení. Své datum spotřeby má dokonce i kartáč na vlasy. Ten by se měl udržovat stále čistý, vyčesané vlasy z něj odstraňujte pravidelně. Používat by se přitom neměl déle než rok.

Autor: ryn

Diskuze