Jan Tříska
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Sbohem, legendo!

POSLEDNÍ SBOHEM: Česko se dnes loučilo s Janem Třískou! Jeho dcery se postaraly o nejdojemnější chvíli

Herecká legenda Jan Tříska (†80) zemřel 25. září poté, co v nemocnici bojoval o život po děsivém pádu do Vltavy. Právě dnes měli lidé možnost se s ním naposledy rozloučit. Jak rozloučení v Národním divadle probíhalo?

9 fotek
Kolem smrti herce Jana Třísky jsou stále některé okolnosti nedořešené, ale pozornost veřejnosti teď směřuje k jeho pohřbu. Ten se konal právě dnes v dopoledních hodinách v pražském Národním divadle.

Rozloučit se se slavným hercem přišly desítky lidí, ať už z řad umělců či veřejnosti. Ve foyer Národního divadla mohli do kondolenční knihy zapsat vzpomínku. Rozloučit se přišli například Iva Janžurová, Jan Hrušínský, Linda Rybová, Alois Švehlík, Taťjana Medvecká, Jiří Štěpnička, Jiří Mádl či Zdeněk Svěrák.

O nejdojemnější chvíli na pohřbu se postaraly Třískovy dcery, které zarecitovaly otcovu milovanou báseň od Josefa Václava Sládka: „Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les...“  Dcera Jana také na otce zvzpomínala těmito slovy: „Táta nám četl pohádky a říkal básničky. Věřil v sílu slova, stále něco recitoval, studoval, učil se texty a slovíčka..." O důstojný proslov se postaral i ministr kultury Daniel Herman.

Autor: niž

Diskuze