Aťka Janoušková
Zdroj: Profimedia
Sbohem

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou: Zazpívá si na vlastním pohřbu

Dnes se blízcí i fanoušci naposledy rozloučí s nedávno zesnulou herečkou Aťkou Janouškovou (†88). Na pohřbu zazní dokonce píseň, kterou herečka sama nazpívala.

5 fotek
Dnes se bude konat pohřeb nedávno zesnulé herečky Aťky Janouškové (†88), která se proslavila především dabováním včelky Máji. Herečka byla vždy plná elánu a milovala humor. Podle blízkých by chtěla, aby lidé při jejím rozloučení neplakali.

Tvrdí to i režisér Lubomír Zemanec (43), který si byl s nejmenší českou herečkou velmi blízký. „Aťka měla ráda humor, raději se smála, než by plakala. To by určitě chtěla i dnes. Určitě by prosadila, aby bylo veselo i na pohřbu. Rozdala přece hodně radosti, přinášela lidem pohodu,“ řekl Zemanec Blesku.

Nakonec si Aťka sama zazpívá na vlastním pohřbu veselou písničku. Ve Velké síni strašnického krematoria zazní v jejím nenapodobitelném podání Zázračný doktor, píseň, kterou všichni znají jako Uiuaa. Další skladba, která herečku doprovodí na věčné časy, je od Ennia Morriconeho (90). Jde o Aťčinu oblíbenou melodii z filmu Tenkrát na Západě.

Autor: mk

Diskuze