3D malby - 1
Zdroj: Twitter
Perfektní práce

Portugalský umělec tvoří 3D graffiti: Jeho tvorba rozhodně není nic pro lidi se slabým srdcem! FOTO

Graffiti někdy vidíme především jako druh vandalismu, který ničí památky, omítky domů a krásné stavby. Pokud to ale někdo se sprejem opravdu umí, mohou vznikat nádherná umělecká díla. Nejlepší samozřejmě je, pokud vznikají tam, kde to má umělec povolené.

12 fotek
Portugalský umělec Sergio Odeith je jedním z těch, kteří svými díly okolí spíše zkrášlují, než ničí. Většinou si vybírá stará ošklivá a mnohdy oprýskaná místa, která pak přetvoří v perfektní umělecká díla.

S graffiti začal v devadesátých letech a brzy se ve své zemi prosadil. Nejdříve začínal s jednoduchými náčrty v ulicích či na vlakových tratích. Později ale přešel k velkým nástěnným malbám a dál se vyvíjel. Dnes se věnuje "temným 3D" graffiti, jak je sám nazval.

Kombinuje úhly, čáry a stíny, které vytvářejí až něuvěřitelně živý efekt. V roce 2005 získal dokonce mezinárodní uznání za své anamorfické umělecké série, v nichž jeho obrazce připomínaly vědecko-hororové beletrie s obřími pavouky, kteří ve vynořili na stěně a děsily bezmocné kolemjdoucí.

Není divu, že muralista z Lisabonu už obdržel mnoho zakázek i s tak významnými společnostmi, jako jsou například Coca-Cola, Samsung nebo globální ropná akciová společnost Shell.

Autor: mk

Diskuze