Policie
Zdroj: Profimedia
Palec nahoru!

Pomáhat a chránit? Dívka si vyfotila, jak se policisté zachovali ke starci na zastávce!

Všímat si toho, co se děje kolem vás, třeba i jen tehdy, pokud stojíte na zastávce, se rozhodně vyplatí. Této dívce se totiž podařilo vyfotit, jak se umí chovat policie ke starým lidem a je to rozhodně zajímavé.

Mělo by to být samozřejmostí, ale ne vždy tomu tak je. Často na ulicích vidíme, jak se policie dohaduje s bezdomovci, dává pokuty za parkování nebo měří rychlost. Není ale příliš často k vidění, že by policie konala i takové kroky, které se podařilo vyfotit jedné mladé Slovence.

Dívka stála na autobusové zastávce v Nitře a všimla si starého pána, jak se snaží doběhnout autobus. „Dnes jsem byla svědkem toho, jak se pan policista a paní policistka drželi hesla pomáhat a chránit. Tento stařeček chtěl jít na autobus, který by však nestihl. Pan policista si tedy pospíšil a poprosil řidiče, aby chvíli počkal. Starší pán tak mohl nastoupit, zatímco paní policistka staříka podpírala. Pomohli mu s jeho nákupem a ještě i nastoupit do autobusu,“ napsala si na facebook dívka s tím, že si to prostě musela vyfotit.

Takové gesto opravdu chytí člověka za srdce. Je dobré si všímat věcí a lidí kolem sebe, protože člověk pak snadno zjistí, že dobrých osob je na světě stále hodně.

Autor: niž

Diskuze