Už je to jasné

Policie odhalila výsledky krve opilé Patrasové: Důkazy jsou jednoznačné! Bude to krátký proces

Od nehody Dády Patrasové (62) uběhl téměř měsíc. Až teď ale policie zveřejnila výsledky krve, kterou herečce odebrali krátce poté. Jak dopadly? Žádné překvapení se nekoná, a tak by mohl být případ rychle uzavřen.

7 fotek
Zpěvačka a herečka Dáda Patrasová spěchala 26. prosince 2018 na představení. Bohužel ale tu noc požila notnou dávku alkoholu, a tak když sedla za volant a kousek od svého domu se na křižovatce střetla s protijedoucím vozem, bylo jasné, že to zavání velkým průšvihem.

Patrasová na místě nadýchala 2,5 promile. Výsledky krevních odběrů jsou ale přesnější. A ty už jsou teď konečně venku! „Odborným vyhodnocením byla v krvi zjištěna hodnota nepatrně přesahující dvě promile,“ řekl Blesku policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Výsledky tam víceméně odpovídají tomu, kolik Dáda nadýchala na místě, a tak není třeba shánět další důkazy. „V případech, kdy je důkazní situace jednoznačná, může být vše vyřízeno relativně rychle ve zkráceném řízení,“ potvrdil Blesku právník JUDr. Jan Černý, podle jehož slov se tak herečka nejspíš brzy dozví svůj verdikt. Když má totiž účastník nehody nad jedno promile, jedná se o trestný čin. Další okolnosti ale spíše mluví v Dádin prospěch. Čistý trestní rejstřík a nepříliš velká závažnost nehody by mohly být polehčujícími okolnostmi.
 

Autor: bin

Diskuze