Umělec vytváří krajiny pomocí každodenních ingrediencí - 1
Zdroj: Instagram
Jedlý svět

Pohádkový svět: Potravinářský umělec z každodenních ingrediencí vytváří jedlé krajinky! FOTO

Jako děti jste možná věřili, že měsíc je vyroben ze sýru nebo jste možná snili o tom, že navštívíte Willyho Wonku v kouzelném světě cukroví. I když vám nemůžeme dát letenku na sýrový Měsíc nebo zlatou vstupenku do továrny na čokoládu, můžeme vám alespoň představit potrvinářského umělce Carla Warnera.

10 fotek
K dokonalým fantastickým obrazům používá každodenní ingredience. Vytváří jedlé krajiny, které vypadají jako z pohádky. Série má název Foodscapes. Warner do ní začal obrazy vytvářet už v roce 1998. Inspiroval se na trhu, když narazil na houbu portobello.

"Držel jsem ji proti světlu a představoval jsem si, že to je nějaký druh stromu v cizím světě. Vzal jsem si ji s sebou do studia a s hrstkou fazolí a rýže jsem vytvořil svůj první Foodscape," vypráví dle My Modern Met.

O deset let později vytvořil Warner za použití jídla bohaté krajiny a vystavoval je po celém světě, pracoval s reklamními agenturami a dokonce pomohlo podpořit zdravou výživu. Každý "foodcape" je ručně vybudován v Warnerově londýnském studiu. Umělec nejprve vykreslí kompozici a poté pracuje s týmem tvůrců a stylistů dva až tři dny.

 

Autor: mk

Diskuze