Bud Spencer - 12
Zdroj: Profimedia / instagram
Stále je silák

FOTO: Podívejte se, jak zestárl slavný westernový drsňák! Bud Spencer stále žije!

Jméno Carlo Pedersoli (86) téměř nikomu nic neřekne. Ale pod jeho filmovým pseudonymem Bud Spencer ho zná celý svět. Ale dnes byste ho možná pod dlouhým bílým plnovousem ani nepoznali.

11 fotek
Na rodinné fotografii, kterou zveřejnil nedávno na Facebooku, je s dlouhým vousem k nepoznání. Je na ní spolu se synem Giuseppem a vnukem Carlem. Tak vypadá rodinná idylka tří generací.

Spencerově filmové kariéře však předcházelo několik zcela odlišných aktivit. Filmovou hvězdou se Carlo nestal hned. Narodil se jako syn bohatého průmyslníka a zpočátku byl veden k dráze finančníka. Později se shlédl ve vodních sportech. To ovšem stojí za zmínku, protože v tomto sportovním odvětví Spencer nějakou dobu doslova triumfoval. Dvanáckrát vyhrál mistrovství Itálie v plavání, z olympijských her v Helsinkách v roce 1952 si odnesl jako člen italského družstva vodních pólistů stříbrnou medaili a pro další cenu zavítal roku 1956 na olympiádu do Melbourne.

Zlom přišel v průběhu 50. let, kdy Carla objevil režisér Giuseppe Colizzi a obsadil ho do hlavní role vousatého hromotluka s ušlechtilým srdcem ve svém spaghetti-westernu "Bůh odpouští... já ne!" Od té doby bavil po boku slavného kolegy "Terrence Hilla" celý svět v komediích o amerických "kovbojích", jež oba zahrály výtečně, přestože byli původem Italové. Obrovské divácké oblíbenosti dosáhly jejich filmy i v České republice. A zaslouženě.

 
 

 

Autor: Mark

Diskuze