Karel Štědrý
Zdroj: Profimedia
Upřímnou soustrast

Po těžké nemoci zemřel zpěvák Karel Štědrý! Velký kamarád Karla Gotta nebo Waldemara Matušky

Po dlouhé těžké nemoci dnes ráno zemřel oblíbený zpěvák 60. let Karel Štědrý - velký kamarád například Karla Gotta nebo Waldemara Matušky.

6 fotek
Smutná událost se stala dnes ráno, kdy ve věku osmdesáti let zemřel zpěvák Karel Štědrý, velký kamarád například Karla Gotta nebo Waldemara Matušky, s kterým nazpíval například hit Mám malý stan.

Hvězda divadla Semafor zemřela v ranních hodinách v nemocnici po těžkém boji s rakovinou. S tou bojoval dokonce dvakrát. V poslední době u něj propukla také Alzheimerova choroba. V posledních chvílích života se zpěvákem byla jeho rodina.

Karel Štědrý patřil k populárním zpěvákům 60. let a působil nejen v Semaforu, ale také v redutě či Rokoku. Známé jsou také jeho písně Magdaléna, Meziměsto (Haló, zde Alfons), Písmena nebo duety Zvoňte o patro níž s Václavem Neckářem či Milenci v texaskách s Karlem Zímou. Nejednou se objevil také jako herec, například v populárním filmovém muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, v malé roli jako zbrojnoš v Noci na Karlštejně nebo ve snímku Ta naše písnička česká.

Autor: mk

Diskuze