Courtney Westlake - 1
Zdroj: Instagram
Malá bojovnice

JEDNA Z MILIONU: Když se malá Brenna narodila a rodiče ji poprvé spatřili, hrůzou je polilo horko!

Když se Courtney Westlakeová dozvěděla, že čeká holčičku, celá rodina se radovala a těšila na další přírůstek. Jakmile se však Brenna narodila, doktoři sdělili rodičům krutou zprávu.

7 fotek
Malá Brenna byla dalším vytouženým přírůstkem do rodiny Westlakeových. I bráška Connor, který se narodil v roce 2009, se těšil na malou sestřičku. Těhotenství probíhalo v pořádku, o to nepochopitelnější situace byla, když doktoři mladé matce sdělili krutý fakt.

Brenna se narodila s viditelným kožním poškozením. Courtney si myslela, že stačí dítě omýt a vše bude normální. V první chvíli ji vůbec nenapadlo, že by její právě narozená dcera mohla trpět vzácným kožním onemocněním. Harlequin Ichthyosis, tak zněla diagnóza. Nebezpečné, život ohrožující kožní onemocnění, které připomíná silně spálenou pokožku.  Brenna je doslova jedna z milionu takto postižených dětí. Spousta těchto dětí umírá již v prvních deseti dnech života.

Rodiče Courtney a Evan se ale k těžkému osudu postavili čelem a rohodli se, že svoji dceru budou milovat a vychovávat tak, jako by byla normální dítě bez jakéhokoliv postižení. Courtney se dokonce rozhodla své zkušenosti předat ostatním matkám. Prostřednictvím webových stránek, na kterých se snaží povzbuzovat a inspirovat rodiny v podobných situacích, a nyní i v nové knize, kterou napsala. Ta nese název "Different Beautiful."

"Začala jsem vnímat lidi skrze jejich životní příběhy. Začala jsem vnímat, kolik dobrého si může člověk vzít z tragédií a výzev, které ho potkají. Přišla jsem na to, jak se radovat, i přes všechny překážky, které nám život staví do cesty," řekla Courtney.

Název knihy dává jasně najevo, že rodiče malé Brenny, které jsou dnes čtyři roky, ji milují i přes to, že k ní osud nebyl zrovna milostivý, a snaží se to malé dívce dávat najevo celým svým srdcem.

Autor: sim

Diskuze