Ples v Opeře 2016 - 5
Zdroj: PLES V OPEŘE PRAHA 2016
Po pauze se vrátí

Ples v Opeře končí. Rozloučí se jedinečným programem!

Praha hostit na dlouhou dobu poslední Ples v Opeře. Proč tradiční událost, kde se prezentují celebrity té nejvyšší kategorie, končí?

5 fotek
Proč vrcholná událost plesové sezony příští roky nebude? Budova Státní opery bude od roku 2016 procházet náročnou rekonstrukcí.

„Budovu Státní opery je nutno úplně uzavřít kvůli její generální rekonstrukci. Absence Plesu v Opeře po dobu rekonstrukce je dalším z dobrých důvodů, proč vše stihnout v plánovaném termínu a přivést nejen návštěvníky Plesu v Opeře brzy zpět do nově opravené divadelní budovy v centru Prahy,“ vysvětlil ředitel Národního divadla Jan Burian.

Nejluxusnější český galavečer tentokrát připomene Velkou Británii. Monarchie, jako symbol aristokratické společnosti se prolne cateringem Zátiší catering group, pojetím scény na téměř 1000 metrech čtverečních a samozřejmě hlavně uměleckým programem. „Za ústřední motiv jsme zvolili ženu — královnu. Na scéně se hosté mohou těšit tedy především na dámy, které kralují svému oboru,“ naznačila hlavní dramaturgickou linku ředitelka Plesu v Opeře Zuzana Vinzens.

Pro úvodní operní vystoupení se podařilo získat přední českou operní sólistku Pavlu Vykopalovou, která přednese árii Henryho Purcela. V baletních vystoupeních se těšíme na první sólistku baletu Národního divadla Andreu Kramešovou.

Pouze pro Ples v Opeře si speciální vystoupení inspirované Jamesem Bondem připravuje violoncellistka Terezie Kovalová a zpěvačka Tonya Graves. Nad všemi královnami bude po celý večer pevnou rukou vládnout moderátor Marek Eben. Stejně jako v přechozích ročnících se hosté plesu mohou těšit na zajímavý design vstupenek i vizuálu.

„Každá vstupenka je unikátní jednak citátem, kterých jsme vymysleli přes 600 a opakují se tedy maximálně dvakrát, ale také ručně vyráběnou pečetí v barvách monarchie. Pro vizuál jsme jako inspiraci zvolili slavnou známku Modrý Mauricius. Ten původně nese portrét královny Viktorie, my jsme na něm ve stejné stylizaci představili osobnosti, které stojí za Plesem v Opeře – účinkující, šéfkuchaře, hosty, produkční tým,“ přiblížila opět netradiční pojetí Zuzana Vinzens.

I letos mohou ti, kdo si neví rady s přísným dresscodem, zavítat do pop-up půjčovny Opera Fashion Lounge, který bude fungovat od 6. ledna do 6. února.

Koho zajímají informace ze zákulisí a perličky z příprav, má možnost sledovat to nejaktuálnější na blogu černá–bílá.cz. Vstupenky na Ples v Opeře lze zakoupit online na www.plesvopere.cz

Autor: pul

Diskuze