Ganso - 4
Zdroj: Instagram
Jak to dělá?

Pilot šokuje svými fotografiemi! Jak je možné, že se fotí v otevřeném okně kokpitu?

Mladý muž říkající si na Instagramu Pilot Ganso rád létá letadlem, ale ještě raději si tvoří svá selfie. Při pohledu na jeho fotky se však mnohým zatají dech. Fotí se z okénka letadla a ještě s úsměvem na tváři. Jak je to možné?

5 fotek
Být pilotem je obdivuhodná a náročná profese. Ale pořizovat si fotky tzv. za letu je neobvyklé a ještě podivnější je se fotit z okénka kokpitu. Není divu, že svým nápadem pilot přitáhnul pozornost tolika lidí. Pilot Ganso si rád tvoří selfie pomocí tyče z otevřeného okna kokpitu a za sebou má pohled na moře nebo velkoměsto jako New York či jen „brouzdá" v oblacích. Je to ale opravdu tak?

Fotky mladého muže jsou natolik fascinující, že spousta jeho fanoušků na sociální síti se rozdělilo do dvou táborů. Jedni si myslí, že obrázky jsou skutečné a komentují vyděšeně. „Jste blázen?" nebo „Nemyslel jsem si, že jde otevřít okno v letadle, teď už vím, že může pouze pilot." Druhá skupina se jen nad obrázky usmívá a tvrdí, že to je skvělá práce Photoshopu.

V případě, že by během letu skutečně otevřel okno, mohl by být vyhozen, kdyby nebyl připoutaný, a způsobil by tím velký pokles v kabině. Což by nakonec mohlo vést k nedostatku kyslíku, dekompresi, a to by způsobilo velké potíže v pokračování letu. Jeho obrázky jsou tedy samozřejmě fotomontáže, což je vidět třeba i v odrazu jeho brýlí – stojí totiž na zemi. 

Autor: ham

Diskuze