Petr Lexa z kapely Slza dostal v klipu k novému singlu opět zabrat - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Skvělá dvojka

Petr Lexa z kapely Slza se dal dohromady s Annou Kadeřávkovou! Co společně udělali?

Slza, jedna z nejpopulárnějších tuzemských mladých kapel současnosti, natočila klip k novému singlu Holomráz. Ten pochází z připravované stejnojmenné desky, která vyjde 3. listopadu a naživo ji fanoušci uslyší na jaře 2018 v rámci velkého halového turné.

5 fotek
Videoklip podle námětu Petra Lexy natočil nadaný režisér Radim Věžník. Natáčelo se začátkem září v Praze a Brně a kapela si na klipu jako obvykle dala záležet a věci dotáhla do posledních detailů. „Videoklip jsme pojali vtipněji, komičtěji, podobně jako před dvěma lety klip k písni Fáze pád,“ komentuje natáčení kytarista Lukáš Bundil. Zpěvák Petr Lexa si v klipu opět projde ohněm. V minulosti schytal rány syrovým masem, tentokrát se však musel vypořádat s deštěm, blátem a nemilosrdností zákonu schválnosti.

Klip vypráví příběh o pracovně vytíženém páru, který zapomene, že mají smluvené výroční rande. Ve chvíli, kdy jim na telefonech zapípá upomínka, se strhává kolotoč. „Většina z nás jistě zažila situaci, kdy jsme zapomněli na nějakou důležitou schůzku nebo událost. To samé se přihodilo hlavní postavě ve videoklipu. Nevzdá to a je odhodlaná udělat vše pro to, aby na schůzku, která pro něj hodně znamená, dorazil včas,“ vysvětluje zápletku Lexa.

Režie klipu se ujal Radim Věžník. Námět, který Petr přinesl, se Radimovi hned zalíbil, protože je prý v zapomínání výročí, svátků nebo narozenin profesionál. „Při natáčení nám vyšlo skvěle počasí, protože jakmile jsme začali točit, spustil se postupně zesilující déšť, což skvěle dotvořilo atmosféru příběhu. Největší poklonu si zaslouží Petr, který celé natáčení absolvoval ve stále mokřejším obleku, který si ještě v té zimě sám při opakovaných scénách poléval vodou, aby klip působil reálně. Takový zápal jsem už dlouho nezažil,“ popisuje zážitky z natáčení Radim.

Autor: niž

Diskuze