Holi
Zdroj: facebook
Dokonalé záběry

Pestrobarevné VIDEO z oslav festivalu Holi v Utahu se stalo virálním: Podívejte se na tu nádheru!

Holi je jednou z nejoblíbenějších slavností ve světě a nyní se video z jedné takové bláznivé oslavy v USA stalo virálním. Záběry zachycené dronem ukazují stovky cizinců, kteří zpívají a tančí, házejí barevný prášek a užívají si oslav Holi.

Holi nebo také Holaka či Phagwa je hinduistický svátek, který se stal populární už po celém světě. Tento každoroční festival se slaví den po úplňku, podle hinduistického kalendáře v měsíci Phalguna, začátkem března. Letos vyšel na 1. března.

Holi oslavuje příchod jara a také připomíná některé události z hinduistické mytologie. Je to čas, kdy si lidé mají užívat veselí bez ohledu na společenské normy. Během tohoto šílenství se lidé účastní veřejných barevných válek. Navzájem po sobě hází barevné prášky a stříkají obarvenou vodou.

Holi se dostalo až do Čech, ale u nás se většinou tato barevná oslava nechává až na teplejší měsíce. Holi slavili i v americkém Utahu. Pokud si myslíte, že jsou to právě Indové, kdo v různých částech světa oslavuje tento festival, jste na omylu. Ať už je to inspirace z bollywoodských filmů, které často obsahují různé ukázky z festivalu či snad pouhá láska k barvám, kterou sdílí lidé ze všech různých národů světa - je to jedna z nejoblíbenějších slavností.

Video z jedné takové bláznivé oslavy v USA se stalo virálním. Takhle si užívali Holi v Utahu v chrámu ISKCON. Toto video je sice už z roku 2016, ale stále se v tomto období na internetu objevuje znovu a znovu každý rok a stává se pokaždé virálem.

Tentokrát bylo video sdíleno Facebook stránce s názvem Bhagavad-Gita a za méně než 24 hodin získalo přibližně 25 000 lajků a počet jeho zobrazení už se blíží dvěma milionům.

Autor: mk

Diskuze