Německý ovčák
Zdroj: Profimedia
ilustrační fotografie
prásk.tv

Fenka Gypsy zachránila paničku před kómatem a smrtí

Žena z Velké Británie trpí už 25 let těžkou cukrovkou. Minulý týden se necítila moc dobře, a proto si šla lehnout do postele o něco dřív. Uprostřed noci jí ale její fenka Gypsy začala intenzivně budit. Kňučela, olizovala paničku, strkala do ní čumákem, až se opravdu probudila. V tom ucítila, že se začíná dostávat do šoku. Proto si vzala lék, který jí vrátil hladinu cukru do normálu.

Důchodkyni během dne bolel žaludek, málo jedla, polehávala, až se rozhodla, že půjde raději spát. Uprostřed noci se ale stalo něco, co by nikdo od domácího mazlíčka neočekával.

 

Vycítil, že panička dýchá jinak než obvykle. Podle veterináře mohl vycítit z dechu chemickou látku, která značí nízkou hladinu inzulínu. Gypsy začala ženu okamžitě budit všemi možnými způsoby.

 

"Plakala a tlačila na mě, aby mě probudila. Nenechala mě na pokoji, dokud jsem se neprobudila,“ popisuje paní Mansfieldová. Hned jak se důchodkyně probrala ze spaní, ucítila, že je jí nevolno. Zamířila proto pro léky do kuchyně. Pejsek se majitelky vůbec nepouštěl.

 

"Vstala jsem a šla dolů po schodech. Gypsy mi šla celou dobu u nohy. V kuchyni jsem si udělala test na hladinu cukru v krvi a byl opravdu velmi nízký. Byla jsem velice vratká a Gypsy mi byla oporou. Trvalo to čtyři hodiny, než jsem se z toho stavu dostala,“ popisuje situaci majitelka zachránce.

 
Kdyby důchodkyně spala dál, spadla by do glykemického šoku. Což je stav, který pacienta ohrožuje na životě. Důchodkyně teď děkuje své Gypsy. Bere ji jako nejlepší přítelkyni, s kterou se cítí propojená. "Je na mě tak citlivá a chránící, nikdy jsem neměla psa jako je ona. Miluji ji. Zdá se, že mě zná velmi dobře. Kdyby mě Gypsy neprobudila, zemřela bych,“ vypráví důchodkyně. 

 

Já mám mámu, řekla po roce v kómatu Kačenka. Bylo to peklo, přiznávají rodiče!
PES ZABÍJEL! Jak vybrat štěně, aby neublížilo? Radí odborník

Autor: špr TN.cz

Diskuze