Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Milion sem, milion tam...

PĚKNÁ ČÍSLA: Na veřejnost proniklo, jaké jsou příjmy Karla Gotta! Kolik Slavík vydělává?

15. 5. 2018

Asi není v této republice nikdo, koho by nezajímalo, jak si žije historicky nejúspěšnější český zpěvák, samotný Božský Kája (78). Každému je asi jasné, že se nejedná o žádné drobné.

7 fotek
Ještě předtím, než se začal Karel Gott léčit s rakovinou mízních uzlin, byly jeho hrubé příjmy kolem 10 milionů ročně. Jenže doba největší slávy pominula, Slavík musel zvolnit tempo, a tak je logické, že s tím šly dolů i příjmy. I tak se ale rozhodně nedá říct, že by se měla jeho rodina špatně.

Gottova rodinná společnost měla podle účetní uzávěrky v předloňském roce čistý obrat 1 894 000 korun, jak píše deník Blesk. Když se poté odečetly veškeré náklady včetně daní, zůstalo společnosti na účtu 695 tisíc korun. A kdo pro firmu Karla Gotta pracuje? V současné době se zde angažuje celkem pět osob - manažerku Ivanu Gottovou, PR manažerku Anetu Stolzovou, produkční Lídu Sekaninovou, řidiče Daniela Josefiho a samozřejmě účetní. Ti pravděpodobně dostávají měsíční honoráře podle faktur, které vystavují. „Služby měla Karel Gott Agency v roce 2016 za 880 0000 ročně a v nich budou nejen honoráře pro spolupracovníky, ale i další věci,“ řekl Blesku ekonomický znalec Jindřich Korejs.

Společnost, kterou Gott založil v roce 2015 se svou manželkou Ivanou, měla navíc v době účetní uzávěrky v pokladně dost slušnou hotovost. „V pokladně, tedy v hotovosti, měla agentura v době účetní uzávěrky 253 000 Kč. To je docela dost. Protože i velké autorizované firmy nemají tak velkou hotovost. Ale není to nic protizákonného,“ vysvětluje Korejs. Na účtu firmy bylo v době účetní uzávěrky 1 481 000 Kč.

„V účetní uzávěrce agentury jsou také vypsané závazky za 577 000 korun a závazky za společníky 373 000. Závazky za 577 tisíc mohou být třeba půjčky. Ale také může jít o proúčtované nezaplacené nájemné nebo tak. Pokud jde o částku 373 tisíc za společníky: Tu tam vložili a tu si můžou vybrat! Ale pokud má někdo základní kapitál 1 koruna, je tam zaměstnaný na dohodu za 10 tisíc měsíčně, tak proč by tam vkládal 373 tisíc, když je v pokladně a na účtu dost peněz,“ vysvětlil ekonom.
 

Autor: bin

Diskuze