Vyřešíte tento příklad? - 3
Zdroj: Profimedia / Twitter
U toho se zapotíte

PEKELNÁ ZÁLUDNOST: Nad tímhle příkladem si všichni lámou hlavu! Dokážete ho spočítat?

Vypadá to jako jednoduchý příklad. Jenže když se nad tím pořádně zamyslíte a začnete počítat, zjistíte, že tohle bude asi větší oříšek, než jste původně mysleli. Rozluštíte správný výsledek?

Na první pohled jsou to počty ze základní školy. Ale tahle ovocná tabulka v sobě skrývá větší záludnost, než byste možná očekávali. První řádek je návodný pro celý výpočet příkladu - tři jablka se rovnají číslu 30, což znamená, že hodnota jednoho jablka je číslo 10.

V druhém řádku se připojují banány, a pokud tedy ctíme hodnotu jablka, logicky vychází na obrázek banánu hodnota čísla 4 (to dokazuje koneckonců i počet banánů na obrázku). Na třetím řádku se pak objevuje kokos. Podle výpočtu odpovídá obrázku kokosu číslo 2 (tomu odpovídá i počet kokosů).

Do téhle chvíle to vše vypadá snadno a logicky. Ale záludný problém nastává až na posledním řádku, kde se objevuje všechno ovoce dohromady. Ovšem kokos je tu pouze jeden a místo čtyř banánů jsou tři. Takže zůstává otázkou, jak se to bude počítat? Bude zůstávat hodnota ovoce zachovaná i přes rozdílný počet kusů nebo se bude měnit?

Anketa

Jaký je podle vás správný výsledek?

Hlasovalo 554 lidí.

Autor: lor

Diskuze