Pavel Pásek a Jiří Pomeje - 1
Zdroj: Profimedia
Všichni to tušili

Pavel Pásek po Pomejeho smrti: Lékaři rodinu varovali dopředu! Vydržel déle, než předpokládali

Minulý týden po dlouhé nemoci zemřel dabér a herec Jiří Pomeje (†54). Jeho kamarád Pavel Pásek (51), který mu byl do poslední chvíle oporou, nyní promluvil o posledních chvílích jeho života.

5 fotek
V úterý 26. února svět po dlouhém boji s rakovinou opustil herec a dabér Jiří Pomeje. Jeho dlouholetý kamarád Pavel Pásek, který při něm stál až do konce a v nejtěžších chvílích života mu podal pomocnou ruku, před středečním pohřbem promluvil v Pressklubu Frekvence 1.

„Naposledy jsem s ním mluvil 48 hodin před jeho odchodem. Zdá se mi to jako dlouhá doba, řešili jsme věci jako normální chlápi, kteří se u toho smějou a těší se, až se zase uvidí. Byl po nějakém zákroku na krku, stěžoval si na bolest, ale bral to chlapsky. Tvářil se docela spokojeně. Až na to trápení po tom zákroku říkal, jaký je pěkný počasí a jak se těší ven na procházku," vyprávěl.

Podle Páska se Pomejeho mentální stav poslední měsíc neskutečně zlepšoval. „Říkal, že se cítí dobře, že se duševně pročistil, že mu chutná čistá voda, že se rád kouká ven na stromy. Byl v pohodě. Jestli trpěl fyzicky, nevím, lékaři ale říkali, že to musela být neskutečně bolestná záležitost. Ale spolu jsme to nerozpitvávali," říká.

I když Jiří věřil, že vše dobře dopadne, lékaři rodinu a blízké varovali dopředu. V listopadu jim sdělili, že je Pomejeho odchod záležitost několika týdnů. Nakonec však herec s rakovinou bojoval několik dalších měsíců. Zemřel na konci února. „Byli jsme na to s rodinou připraveni, ale i tak mě to zaskočilo," přiznává Pásek, kterému během sedmi měsíců zemřel třetí kamarád, po herci Václavu Glazarovi a zpěvákovi Vláďovi Šafránkovi.

VÁŠ PŘÍBĚH: S rakovinou už nebojuji
VAŠE PŘÍBĚHY: Můj kamarád umíral, a já se v tu chvíli radovala

Autor: mk

Diskuze