Sushi
Zdroj: oficiální zdroj
Zdání klame

Patříte mezi milovníky sushi a jste rádi, že jíte zdravě? Pak byste měli vědět tohle!

9. 11. 2018

Tato specialita je v dnešní době velkým trendem. Oblíbená je hlavně u lidí, co si hlídají postavu. Bohužel je zklameme tím, že vůbec není dietní, jak se tváří. Navíc vám může způsobit velké potíže. O co jde?

Proč je delikatesa tak tučná? Vyrábí se totiž stále s menším podílem rýže. Informoval o tom deník Daily Mail. Podle něj si konzumenti často neuvědomují kalorie v sojové omáčce, která se v západních zemích vyrábí s mnohem vyšším podílem soli než v pravé japonské sojové omáčce. Konzumenti si také myslí, že když je rýže dietní, tak není problém, když sní sushi hromadu. Opomíjejí však omáčku, wasabi a často tučný obsah, který k rýži neodmyslitelně patří.

Kalorie ale nejsou tím hlavním, co by vás mělo děsit. Opravdovou nepříjemností může být rybí maso a mořské plody, které jsou v sushi tak oblíbené. Experti totiž zjistili, že pokud není maso opravdu čerstvé, tak může obsahovat parazity, bakterie a toxické kovy. Lidé by si měli uvědomit, že syrová ryba je v podstatě masem v rozkladu. Oblíbená rybí pochoutka by vám snadno mohla přivodit bolest břicha, zvracení a horečku. Když už se pro něj rozhodnete, tak byste měli dbát na kvalitní výběr restaurace.

Pokud pro vás není ryba tím hlavním, proč si delikatesu dáváte, tak experti doporučují vegetariánskou verzi. Takové sushi s okurkou, avokádem nebo ředkvičkou je mnohem zdravější a chutná výborně. Nemluvě o tom, že je daleko dietnější a vyhnete se pachu z úst. Zkusíte ho příště, nebo zůstanete u rybí klasiky?

Autor: Beat

Diskuze