Patrik Děrgel
Zdroj: TV Nova
Skvělá volba

Patrik Děrgel prozradil, komu věnuje případnou výhru v Tvojí tváři: Pomůže dětem s nepříjemnou nemocí!

Jedním z účastníků páté řady show Tvoje tvář má známý hlas je také herec Patrik Děrgel (29). Ten byl fanouškem již předchozích řad a moc ho bavily. Je tedy rád, že se může soutěže zúčastnit a případně tak i přispět na dobrou věc.

4 fotky
Herec Patrik Děrgel se bude jedním ze soutěžících v nové řadě show Tvoje tvář má známý hlas a moc se těší. "My jsme na to koukali s rodinou. Měli jsme tam spoustu kamarádů, takže nás to zajímalo, jak se s tím vypořádají a jak to bude vypadat. Viděli jsme tedy tak 70 až 80 procent toho, co se dělalo. Bylo to strašně zábavný a nepředstavitelný, jak to ty lidi zvládají. Jak se dokázali za tak krátkou dobu naučit precizně některá ta vystoupení, pěvecky i tanečně," prozradil Patrik během tiskové konference, na které TV Nova představovala podzimní programové schéma.

Na show se moc těší, ale přiznal, že se zároveň i trochu bojí. "Říkám si, co se bude dít, co všechno mi přijde do cesty, s čím se budu muset vypořádat. To člověk neví a to je na tom to vzrušující." V předchozích řadách fandil například Janu Cinovi nebo Marthě Issové. Snad bude tedy také tak úspěšný, jako oni. "Ti byli podle mne skvělí v každém čísle! Pro mne je ale takovým malým hrdinou každý, kdo se tam objeví. Kývnout na něco takového a jít do toho neznáma, do toho adrenalinu, kde nevíte, co vám přidělí a co se stane, to chce odvahu," chválí s velkou pokorou své kolegy z předchozích řad. Do show jde Patrik hlavně s cílem si ji pořádně užít.

Stále platí, že si každý ze soutěžících vybere jednu organizaci, která v případě jeho výhry dostane peníze od nadace televize Nova. Patrik velmi dobře zvážil, ke komu poputuje jeho výhra. "To půjde na dětskou ichtyózu, což je taková nemoc podobná nemoci motýlích křídel. Půjde to vlastně na sdružení rodičů, jejichž děti mají problém s kůží tohohle typu. Pro rodiče je to úkol na celý život, se o tyto děti starat a dopřát jim tu péči, kterou oni potřebují. Extrémně jim vysychá kůže a v každém pohybu jim praská někdy až do masa," popisuje Patrik, na němž je vidět, že toho ví o této zákeřné chorobě opravdu hodně.

"Měl jsem šanci s těmi dětmi a jejich rodiči strávit nějaký čas a musím říct, že je úžasný, jak s tímhle žijou a bojujou. Vůbec si to nijak hrozně nepřipouští, ale naopak se snaží žít život naprosto plnohodnotně bez jakýchkoliv omezení. Jakmile s nimi člověk stráví nějakou chvíli, tak mu to úplně otevírá oči. Mě to hrozně dobíjí energií, když vidím, že lidé řeší daleko horší problémy, než my si občas myslíme, že jsou ty naše, a jsou šťastní," říká.

Autor: mk

Diskuze