Penis - 1
Zdroj: Profimedia
Pozor!

Penis se skutečně může zmenšovat: Tady jsou hlavní důvody PROČ! A jak tomu zabránit?

Čím větší, tím lepší? O ideální velikosti mužské chlouby se toho napsalo už spoustu, avšak panové si na velikost svého přirození opravdu potrpí. Pro zvětšení penisu jsou někteří muži dokonce ochotni podstoupit i chirurgický zákrok. Jsou ale hrozby, kvůli kterým se penis může zmenšit. Víte o nich?

Mužský pohlavní úd funguje jako barometr zdraví svého majitele. Lékaři tvrdí, že čím silnější má muž erekci, tím je jeho organismus zdravější. Kvůli civilizačním chorobám a nezdravému životnímu stylu může mužský penis ztratit na velikosti i několik centimetrů. Podívejte se, co všechno vám může uškodit.

Kouření
Kuřáci, pozor! To, že kouření způsobuje neplodnost, už všichni dávno víme. Mnoho mladých mužů to ale neřeší. Je tu ale mnohem děsivější hrozba – kuřákům se penis může zkrátit až o jeden až dva centimetry. Kuřáci navíc nemají tak pevnou erekci, jelikož velikost penisu závisí na krevním oběhu a kouření ucpává cévy, které penis využívá. Jak cévy zakrňují, zakrňuje i penis.

Léky
Mužům, co pravidelně užívají léky, se penis může také zmenšit. Nejčastěji tento efekt mají prášky na depresi nebo paměť. Zákeřné ale je, že podobný vliv mohou mít i léky na prostatu.

Věk
Důvodů, proč se s věkem zmenšuje penis, je hned několik. Zčásti je to tím, že starším lidem se hůře prokrvuje dolní část těla, zčásti, že se jim usazuje tuk v podbřišku. Dalším důvodem je, že s věkem klesá sexuální aktivita, a tak se starším mužům penis zkrátka hůře prokrvuje a zakrní.

Peyronieho choroba
Jedná se o chorobné bolestivé zakřivení a deformaci penisu, zpravidla v průběhu erekce. Řeší se medikamentózně nebo i chirurgicky. V obou případech má ale léčba negativní dopad na velikost penisu.

Problémy s prostatou
Prostata je jediný orgán, který se s věkem zvětšuje a způsobuje svým majitelům řadu problémů. Může mít za následky problémy s močením, erekcí a ve výsledku, protože zvětšená prostat ucpává močovou trubici, se zkracuje i samotný pohlavní úd.

Autor: Iri

Diskuze