Princezna ze mlejna
Zdroj: Archiv TV Nova
Uběhlo mnoho let

FOTO: Pamatujete si na Jindřicha z Princezny ze mlejna? Překvapí vás, čím se živil a jak dnes vypadá!

Od natáčení prvního dílu legendární pohádky Princezna ze mlejna uběhlo přes dvacet let. Co dnes dělá a jak vypadá udatný chasník Jindřich v podání herce Radka Valenty? Jednoduché to v životě neměl a neštítil se ani špinavé práce!

6 fotek
Pohádka Princezna ze mlejna patří už víceméně ke kulturnímu bohatství naší země. Není proto nejspíš nikdo, kdo by tento kousek režiséra Zdeňka Trošky neznal. A stejně tak není moc lidí, kteří by pohádku o chasníkovi Jindřichovi, mlynářově dceři Elišce, vodníkovi, čertíkovi a bohatém Knížepánovi neznal.

V roli udatného Jindřicha, který se v prvním díle pohádky vydal do světa vysvobodit zakletou princeznu, se představil tehdy teprve osmáctiletý Radek valenta (41). První díl se totiž točil už v roce 1994, takže od té doby uplynulo více jak dvacet let. Leckdo by si pomyslel, že kudrnatý pohledný klučina půjde z role do role, ale chyba lávky. Po natáčení druhého dílu v roce 1999 jako by se po něm slehla zem.

Mezi natáčeními obou dílů, tedy po natáčení prvního, odcestoval do Ameriky, kde ale kvůli angličtině velké úspěchy jako herec neměl. A tak se musel živit pracemi, které s jeho oborem neměly pranic společného. „Nemohl jsem dělat divadlo, takže jsem dělal, co bylo potřeba, i to nejhorší. Roznášel jsem jídlo, uklízel jsem záchody, vykládal jsem kamiony...,“ prozradil Radek pro Blesk. Pak se tedy vrátil do Čech a nakonec se mu po natáčení sice nepodařilo udržet získanou slávu, protože nabídky už nebyly takové, ale dodnes se dá říct, že se v oboru drží. Hraje divadlo a věnuje se především dabingu a rozhlasu. A jak dnes roztomilý kudrnáč vypadá? Tak na to se podívejte v galerii!

To je proměna! Kouďáka ze seriálu Krok za Krokem byste sotva poznali!
Z dětské hvězdičky Amandy Bynes je oteklá třicátnice!

Autor: bin

Diskuze