Záchrana nigerijského chlapečka
Zdroj: facebook.com
Skvělá to žena

Pamatujete na ženu, která zachránila vyhublého afrického chlapce? Potkalo ji něco výjimečného

Snímek vyhladovělého chlapečka obletěl začátkem tohoto roku snad celý svět. Všichni doufali, že se ho přes otřesný stav podaří zachránit. A to se pomocí ochotných lidí a týmu humanitárních pracovníků skutečně povedlo! Hlavní zásluhu má ale Dánka Anja Ringgren Lovén...

8 fotek
Dánka Anja Ringgren Lovén působí jako pracovnice humanitární pomoci a každý den se setkává s lidskými příběhy, které berou za srdce. Její fotografie nigérského, na smrt vyhublého dítěte jménem Hope, kterému podává životně důležitou vodu, dojala celý svět. Příběh byl o to silnější, když byl chlapec obviněn z čarodějnictví. V Nigérii jsou totiž tisíce dětí obviněny z čarodějnictví a následně i mučeny a usmrceny hladem. Právě díky Anje chlapeček přežil.

Dnes je z něj krásný a zdravý chlapeček, který vypadá stejně jako ostatní zdravé děti. A spravedlnosti se dočkala i Anja Ringgren Lovén. Ta se totiž nyní stala nejvíce inspirující osobností roku 2016. A rozhodně si takové ohodnocení zaslouží.

Seznam 100 inspirativních osobností sestavil německý Ooom magazín a Anja předběhla dokonce i papeže Františka, Baracka Obamu nebo Dalajlámu. Gratulujeme!

Autor:

Diskuze