Vinnetou a Pierre Brice
Zdroj: Profimedia
Upřímnou soustrast!

Padl poslední výstřel: Zemřel filmový Vinnetou, herec Pierre Brice

Jak řekl jeden ze životopisců Karla Maye, jediným skutečným Vinnetouem byl Pierre Brice (†86). Teď si i pro něj přišel Manitou, nasedl na Ilčiho a odjel do věčných lovišť.

10 fotek
Herec Pierre Brice byl poslední žijící hvězdou "indiánek" 60tých let. A zároveň jejich hlavním hrdinou. Jako legendární náčelník Apačů Vinnetou natočil hned 12 filmů, z nichž jsou nejslavnější Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou - Rudý gentleman a Vinnetou - Poslední výstřel.

Rodák z francouzského Brestu prošel válkami v Alžírsku a ve Vietnamu a byl dokonce vyslýchán a mučen gestapem. Nejdříve se živil jako zpěvák a tanečník a nakonec vystudoval herectví. Jeho kariéra by se dala shrnout do dvou období: před a po ztvárnění postavy Vinnetoua, přičemž kromě filmových mayovek se ničím významným do filmové historie nezapsal.

V Česku jsme ho mohli vidět ještě v roce 2013 na hudebním festivalu v Trutnově, kde navzdory věku přes osmdesát let bavil z pódia vděčné fanoušky. Rodák ze staré francouzské šlechtické rodiny měl nenapodobitelné charisma až do konce života.

 

Autor: pul

Diskuze