Leonardo DiCaprio
Zdroj: Profimedia
La la la

Prestižní Oscaři se blíží: Kdo si letos odnese zlatou sošku? Podívejte se, jaký fešák má největší šanci!

Předávání prestižních Oscarů je za dveřmi a média už plní seznam nominovaných herců a filmů. Už teď je jasné, že letošní předávání filmových cen se ponese v rytmu muzikálu La La Land, jenž má šanci získat slavnou šošku hned ve 14 kategoriích.

6 fotek
La La Land je film, který si vysloužil nadšené ohlasy kritiků i diváků. Film plný krásné hudby a skvělých tanečních čísel získal hned rekordních 14 nominací na Oscara a vydobyl si tak místo po boku rekordmanů, jakými byly s totožnými 14 nominacemi velkofilm Titanic a Vše o Evě. Šanci získat zlatou sošku mají oba hlavní představitelé Ryan Gosling a Emma Stone. Herci podali úžasný výkon a navíc získali Zlatý glóbus, což má být podle kritiků takovou malou předzvěstí právě pro Oscary.

Emma však rozhodně nebude mít slabou konkurenci. O prestižní ocenění zabojuje i uznáváná herecká legenda Meryl Streep, která si střihla roli operní divy ve filmu Božská Florence. Na herečku v hlavní roli je nominována i Natalie Portman, jež se blýskla v životopisném snímku Jackie, který sleduje život Jacqueline Kennedyové po atentátu na jejího manžela J.F. Kennedyho.

I Ryan Gosling se v nominaci utká se skvělými herci. Šanci na zlatou sošku má i Denzel Washington za film Fences či Casey Affleck, bratr známého Bena Afflecka, za roli v dramatu Místo u moře. 

S dojemným muzikálem bude soupeřit i sci-fi Příchozí či válečné drama Mela Gibsona Hacksaw Ridge – Zrození hrdiny. Samotný Gibson, který nyní prožívá velký comeback, je nominován za nejlepší režii.

Slavnostní vyhlášení proběhne 26. února. Uvidíme, kolik nominací promění La La Land ve zlatou sošku a zda padne i nějaký rekord.

Autor: bk

Diskuze