Významné jubileum

Ordinace v růžové zahradě slaví 1000. díl: Jak se slavilo? VIDEO

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 započalo natáčení neuvěřitelného 1 000. dílu seriálu Ordinace v růžové zahradě! Významné jubileum se samozřejmě muselo řádně oslavit, pracovní šum tak na chvíli přerušila zábava.

17 fotek
Chybět nemohli tři nejdéle účinkující herci seriálu: Petr Rychlý, Ivana Jirešová, Ladislav Ondřej, kteří vzpomněli začátky a zásadní momenty v jejich třináctiletém působení. „Je to třináct let života a za tu dobu se stala spousta věcí. Ordinace pro mě znamená moc, díky ní jsem se mohl lidem prezentovat jako herec, do té doby mě znali jen jako moderátora. Původně ta moje role byla psána jako vedlejší na deset dílů, nakonec se z toho stala hlavní postava. Z toho mám pořád velkou radost,” netajil se dojetím Petr Rychlý s tím, že i po těch letech se objeví situace, kterého při natáčení zaskočí. „Odborné výrazy jsou pro mě pořád těžké. Tehdy jako teď. Nejsou mi vlastní. Ale asi vypadám, že tomu rozumím, protože když jdu třeba se synem k lékaři, ten na mě mluví latinsky a já, protože se stydím, mu to odkývu a pak se otočím na sestru a ptám se, co je mému klukovi,” směje se.

Třináct let v Ordinaci se nesmazatelně zapsalo do života i Ivaně Jirešové. „Do Ordinace jsem nastupovala s vědomím pár dílů a je z toho 13 let. Díky Ordinaci jsem se také vrátila k herectví, od kterého jsem pořád utíkala. Jak to letí, vidím na své dceři, které bylo půl roku, když jsem dělala konkurz,” vzpomíná herečka. Se svou postavou Lucií Vágnerovou prožily dokonce nejednu společnou situaci. „Ve stejnou chvíli, kdy se Lucie soudila o dceru, jsem procházela tím samým. A vyskytly se mi v životě i chvíle, kdy jsem si říkala, jak by je asi vyřešila Lucka, která je v řešení situací mnohem rychlejší a přímočařejší než já,” přiznává herečka.

Křtu klapky k 1000. dílu se ujala Zlata Adamovská, která do nekonečného seriálu naskočila v roce 2006 v roli pediatričky Běly Valšíkové. „Ordinaci bych přála, aby to s námi diváci vydrželi, aby je zajímaly příběhy, které jim vyprávíme, aby herci a kolegové byli stále tak dobří, jako jsou a abychom měli pořád co hrát,” vyslovila přání do budoucna Adamovská, která v seriálu tvoří pár s Petrem Štěpánkem. Zatímco ve skutečnosti jsou manželé, v seriálu se již dříve rozvedli. „Za dalších pět set dílů se třeba zase vezmeme, jestli se toho dožijeme,” vtipkoval Petr Štěpánek.

Autor: mk

Diskuze