Dramatický díl

Ordinace se loučí s největší hrdinkou seriálu. Andrea Hanáková umírá! VIDEO

24. 5. 2018

Jeden z nejsilnějších dílů historie seriálu čeká diváky Ordinace v růžové zahradě 2 už dnes! Dnešním dnem se totiž uzavře příběh záchranářky Andrey Hanákové (Klára Cibulková). Ta v úterý neohroženě vlastním tělem zachránila život pacientky Martiny Kaiserové (Viola Černodrinská), když šla v ústrety kulkám, které patřily jí. Boj o záchranu jejího života bude marný…

23 fotek
Jak natáčení smrti prožívala herečka Klára Cibulková? „Poslední natáčení bylo dojemné. Mně to dlouho nedocházelo, protože mám teď intenzivní pracovní program. Ale překvapilo mě, že mě to vzalo víc, než jsem si myslela. Jestli mi něco bude chybět, tak určitě štáb a zázemí tady,“ zhodnotila Klára Cibulková, která s tragickým koncem své postavy počítala od počátku. „Moje postava trpěla spinocerebelární ataxií, měla ji předepsanou od začátku, a tak jsem od první chvíle počítala s tím, že konec může přijít kdykoliv a scénáristé této nemoci mohou využít, ale tenhle odchod mě překvapil. Mile. Ona byla vždycky za hrdinku. To, že neodchází jako troska někde v ústavu jatá tou nemocí, mi dává smysl. Studovala jsem následky téhle nemoci a není to hezké. Vlastně děkuju za to, že jsem mohla odejít středem a hrdinsky. Andrea zůstala hrdinkou do konce,“ říká Klára Cibulková.

Ze způsobu odchodu své postavy je herečka spokojena i z jiného důvodu. Andrea Hanáková v podstatě zvolila dobrovolný odchod ze života tím, že již dříve vyslovila přání neresuscitovat. „Napadlo mě během posledních obrazů, že je to trochu sobecké, ale v jisté fázi je to řešení a za takových okolností je podle mě lepší nechat člověka jít. Zažila jsem to i v reálu. Pro toho člověka je to vysvobození, ale pro to okolí je to těžké. Já to respektuju,“ dodala.

Marný boj o život statečné záchranářky a poslední chvíle Kláry Cibulkové v Ordinaci v růžové zahradě 2 uvidí diváci TV Nova dnes ve 20:20.
 

Autor: bin

Diskuze