Co se bude dít?

Ordinace dnes vstupuje do 14. sezóny: Bude svatba a kamenickou chirurgií otřese nový muž! VIDEO

28. 8. 2018

Dnes poprvé po prázdninách se otevřou brány kamenické nemocnice. Začíná 14. sezóna seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. A začíná pěkně zostra 827. epizodou (celkově 1 022. dílem) s názvem Tajný kandidát. Na chirurgii se koná konkurz na primáře, na post si brousí zuby Leoš Mára (Robert Jašków)… Jindřich a Aloisie (Vlastimil Zavřel a Jana Boušková) mají svůj velký den, ale něco se zkomplikuje... Spolupráce Bibi a Inny (Marika Šoposká a Zuzana Stavná) na záchrance není jednoduchá. Bibi je jasné, že se jí sokyně v lásce mstít. Už dnes ji vystaví smrtelnému nebezpečí…

18 fotek
Hned do prvního poprázdninového dílu přichází nová postava, doktor Sekora (Jan Hájek), chce se ucházet o místo primáře místní chirurgie. Primariát získá, na místo v čele kamenické chirurgie si ale brousil zuby docent Mára (Robert Jašków). Ten svoji prohru nenechá jen tak, ředitele nemocnice a současně skorotchána, docenta Valšíka, podrobí nepříjemným útokům ze strany Máry, který má rukojmí, Valšíkovu dceru Terezu (Monika Zoubková), která s Márou čeká dítě. Sekora přijíždí k výběrovému řízení na motorce, cestou ho ale zastaví vážná autonehoda, při které jsou těžce zraněné děti. Pomůže s ošetřením, zavolá záchranku, zachrání jim život. K výběrovému řízení ale přijede pozdě. Ovšem na komisi udělá dojem.

Postava Jan Hájek bude nejvýraznější postavou nové sezóny, je to charakterní člověk, schopný lékař, lidský a v kolektivu bude oblíbený. Zásadní pro něj bude setkání s Marikou Lukáčovou (Andrea Kerestešová Růžičková), která se už brzy vrátí ze stáže v Plzni, kam prakticky utekla před zodpovědností (zabila člověka, když v noci nezvládla řízení a vinu hodila na kolegu, který za vraždu sedí ve vězení). Aniž by to tušil, černou minulost jí připomene bolestněji, než by si Marika kdy dovedla představit.

Minulou sezonu jsme zakončili svatbou (Mázla s Alenou – Rychlý/Badinková), letošní díl svatbou zahájíme. Velku chystá Jindřich a Aloisie (Boušková/Zavřel). Jenomže v nejlepším přijde komplikace, se kterou nikdo nepočítal, Jindřich se k situaci bude muset postavit jako chlap, Aloisii ale přesto čeká velké zklamání…

Bibi a Marek jsou spolu, jejich bývalí partneři Inna a Vojta se ale trápí. Markova stále ještě manželka Inna Bibi nemůže vystát, a tak jejich společné pracovní soužití na záchrance je pro všechny peklo na zemi. A pro Bibi začíná být dost nebezpečný. Společně s Innou má Bibi výjezd mezi rozzuřené bojové psy. Inna Bibi vystaví obrovskému nebezpečí.

Zajímavosti:
Natáčení byl skutečně přítomen bojový pes, ze kterého šel strach. Přestože pes byl speciálně vycvičen, aby herečkám nehrozilo reálné nebezpečí, byly v bezpečné vzdálenosti. Společná fotografie Mariky Šoposké a psa neexistuje, před jednou kamerou se nepotkali, divák to přesto nepozná… Roli Bibi si v inkriminovanou chvíli zahrála dublérka, majitelka bojového psa.

První díly herec Jan Hájek točil ve velkých bolestech. V divadle si totiž zranil koleno, které mu ošklivě na teklo a začal se mu v něm tvořit zánět. Pozornému divákovi tak neuteče, že Hájek ve většině scén v prvních dílech pouze stojí nebo sedí a na motorce má dubléra. Později už nebyl schopen chůze. Nohu mu doslova zachránil odborný poradce Ordinace, skutečný MUDr. Otakar Dosoudil (z Motola), který mu nohu v ateliéru prohlédl a okamžitě zajistil příjem v nemocnici, ošetření. Hájek byl bezodkladně odoperovaný. Kdyby přišel později, o nohu mohl přijít (rozhovor s ním, kde situaci popisuje, posílám v příloze)

Autor: mk

Diskuze