Optická iluze - 2
Zdroj: Twitter
Záhada po party

OPTICKÁ ILUZE ze zahradní party zmátla už tisíce lidí: Vidíte na snímku řeku, nebo zeď?

Optických iluzí je na internetu celá řada. Tento klam je však hodně povedený, protože nelze s jistotou určit, o co se skutečně jedná. Otázka zní: Vidíte na snímku řeku, nebo zeď?

Na snímku jsou vidět stoly a lavičky a také pořádný nepořádek. Zahradní party to musela být vydařená, nicméně to není vůbec podstatné. Důležité je, co je na místě, kam ukazuje šipka (za vysokou trávou a stromy).

Tahle bizarní optická iluze zcela rozděluje internet. Každý totiž vidí na obrázku něco jiného – jedna skupinka je přesvědčená, že jde o stěnu, druhá skupina lidí si zase myslí, že plocha v pozadí je řeka či jezero. A co si myslíte vy? Podívejte se pořádně na obrázek a zkuste to rozluštit.

Snímek nahrála ve čtvrtek na facebook německá aplikace Jodel a položila tu zásadní otázku: „Je to zeď, nebo řeka?“ Jak se ukázalo, uživatelé sociální sítě se absolutně neshodli a nikdo nedokázal s jistotou říct, co to tedy je. Někteří však argumentují tím, že jde o řeku, jelikož vidí na snímku kus lodi (napravo u žlutého obrázku a stromu). A co si o tom myslíte vy?


 

Autor: niž

Diskuze