Robel Kiros Habte
Zdroj: Profimedia
Plavání v těžké váze

GALERIE: Lidé se vysmívají plavci, protože je obézní. Tohle, že má být vrcholový sportovec? útočí na něj

V Riu si vysloužil přezdívku 'Velryba'. Olympijský plavec z Etiopie Robel Kiros Habte se míso s uznáním, které je hodno olympijského závodníka, dočkal jen posměšků a urážek. Podívejte se proč!

6 fotek
Byl kvalifikován na olympiádu. Takový úspěch nepotká jen tak někoho, mezi olympijské účastníky se obvykle dostanou jen ti nejlepší z nejlepších. Zkrátka ti vyvolení! Mezi olympijskou elitu se probojoval i tenhle do teď nepříliš známý chlapík z Etiopie.

Robel Kiros Habte reprezentuje africkou Etiopii v disciplíně plavání. Když nastoupil na rozplavání na 100 metrů, nikdo nevěřil tomu, že tento člověk skutečně bude soutěžit. Ne, nebyl to však žádný vtip ani prank, Etiopan byl skutečně nominován na reprezentanta své země v olympijském plavání.
Každý člověk si pod vrcholovým plavcem, atletem, zvláště tím olympijským, představí ramenatého namakance, jehož tělo nehyzdí ani gram tuku navíc.

Robel ukázal, že je přesně ta výjimka, jež potvrzuje pravidlo. Pupkatý Robel rozhodně nevypadá, že by plaval byť jen rekreačně, natož že by mohl závodit. A ještě na olympiádě! Na start však opravdu přišel a skutečně soutěžil. Jestli čekáte, že se stal zázrak a plavec zvaný 'Velryba' porazil všech zbývajících 58 závodníků, budete zklamaní. Robel skončil na posledním místě s časem 1:04:95, čímž zůstal celých 17 vteřin za vítězem, Australanem Kylem Chalmersem. Robel tak rozdělil lidé na sociální síti na dva tábory, přičemž ten větší se posmívá jeho slabé muskulatuře a výkonu a druhá strana, ta obdivuje, že i přes nepřízeň obecenstva a veřejnosti do toho vůbec šel. My se přikláníme k té druhé straně!

Olympijské soutěže z Ria de Janeira můžete každý den sledovat na televizních stanicích Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Autor: bin

Diskuze