Město jen pro otrlé

OLYMPIÁDA PLNÁ ZLOČINCŮ: Tyhle šokující záběry ukazují, jak nebezpečné je Rio de Janeiro i za bílého dne!

Dlouho očekávané letní olympijské hry v Riu sotva začaly a už se hostující město potýká s nechvalnou pověstí některých místních obyvatel. Podívejte se, jak mohou být turisté i novináři v ohrožení!

Olympijské hry 2016 v brazilském Rio de Janeiru jsou teprve na začátku, ale starosti a komplikace je zužují již teď. Nejdříve olympijskou vesnici, kde sídlí více než deset tisíc olympijských sportovců, překvapil tzv. Zika virus, jež je přenášen komáry a způsobuje horečku zika, která se kromě vysoké teploty projevuje také vyrážkou a bolestí hlavy a kloubů. To se olympijským bojovníkům zrovna teď vážně vůbec nehodí...

To ale není chyba organizátorů olympijských her. Horší je to s druhým, též závažným problémem. Rio je aktuálně plné dychtivých turistů, kteří v první řadě přijeli podpořit zástupce jejich země na olympijských hrách. Takový nával cizinců Rio asi jen tak nezažije, a tak místní lační zloději využívají každé příležitosti.

Na internetu se objevilo video, kde je vidět mnoho případů pouličních krádeží. Zlodějíčci jsou pěkně oprsklí, a tak se nebojí ke své oběti bez okolků přijít, oloupit ji o cennosti a bez větších problémů utéct. Ve videu je vidět, že nejenom foťáky, mobily, peněženky a kabelky není radno jen tak nestřeženě držet v ruce, ale i šperky na krku jsou pro zloděje velkým lákadlem. Přijedou na kole, strhnou je a jedou dál. Mluvčí olympijských her Mike Tancred uznal, že bezpečnost v Riu během her je skutečně ostudná a snad s tím organizátoři ještě něco udělají. Jestli ne, bude se na Rio vzpomínat spíše jako na město kriminálníků než olympijských her. Podívejte se na video!

Přímé přenosy z olympijských her v Riu de Janeiru můžete sledovat na stanicích Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Autor: bin

Diskuze