Jak moc psi spí? - 1
Zdroj: littlethings.com
Jako Šípková Růženka

PŘEKVAPIVÉ: Proč potřebují psi tolik spát? Víme důvod!

Každý majitel psa tohle zná. Jeho psí mazlíček se prakticky pořád někde povaluje a pospává. Proč ale psi tráví tolik času spánkem? Není to jen tak, má to totiž své důležité důvody!

5 fotek
Pokud jste hrdým majitelem nějakého pejska, určitě víte, že velkou část dne vašeho mazlíčka vyplňuje spánek. Opravdu. Zamyslete se. Co nejčastěji vidíte, že váš psík dělá? Pravděpodobně je to pospávání. A to doslova. Většinou se totiž u našich psích miláčků skutečně jedná o takový lehký bdělý spánek, který je při sebemenším zvuku nebo pohybu okamžitě tatam.

Odborníci odhadují, že dospělí psi prospí denně 12 až 14 hodin. Starší jedinci o něco více a malá štěňátka naspí 18 až 20 hodin, protože jejich tělíčka jsou ještě ve vývinu a většinou jsou daleko více aktivní, než starší psi. Odborníci také zdůrazňují, že je třeba si uvědomit, že páníček je pro svého psa středem vesmíru. Proto je velmi důležité dbát na různé aktivity a hry se svým psím svěřencem.

Je to jednoduché. Pokud se budete svému pejskovi věnovat, nebude neustále spát. Přizpůsobí se vašemu režimu. Když se mu ale naopak věnovat nebudete, vyplní svůj volný čas pochrupáváním. Co jiného mu ostatně také zbývá. Může se ale stát, že váš pejsek bude až příliš apatický a nebude na žádné hry reagovat. V takovém případě byste měli co nejrychleji vyhledat pomoc veterináře, protože to může být příznak nějaké nemoci.

Autor: mic

Diskuze