Proč postavičky od Disneyho nosí bílé rukavice?
Zdroj: oficiální zdroj
Není to jen tak...

ODHALENÍ: Proč má Mickey Mouse a jiné Disney postavy na sobě vždy bílé rukavice? Má to speciální důvod!

Neexistuje snad nikdo, kdo by neviděl alespoň jednu pohádku, kde vystupují známé Disney postavičky jako třeba Mickey Mouse nebo Goofy. Napadlo vás ale někdy, proč mají na sobě bílé rukavičky? Není to jen tak. Má to svůj důvod!

Legendární postavičku Mickey Mouse má už prostě každý zafixovanou s červenými šortkami, velkýma ušima a zářivě bílými rukavičkami. Pravděpodobně se ani nikdo moc nezamýšlí nad tím, proč tomu tak je. Odborník na historii animace John Canemar ale prozradil, že bílé rukavice mají své nezanedbatelné důvody.

Hlavním důvodem, který sehrál svoji velkou roli ve starších verzích Disney pohádek, bylo ušetření času. Do detailů vykreslit reálné prvky na rukách nebo tlapkách Disney postaviček by totiž bylo velmi časově náročné. Dalším důvodem je přehlednost. V úplně prvních dílech byl totiž Mickey Mouse bez rukaviček a jeho tělíčko tak bylo nudně jednotvárné.

Neméně důležitým důvodem je znak lidskosti. Bez rukaviček vypadají všechny Disney postavy jako obyčejná zvířátka. To se ale tvůrcům oblíbených pohádek příliš nelíbilo, a tak chtěli vymyslet něco, co by je trochu polidštilo. Jak se zdá, jejich záměr se povedl dokonale. Prakticky všichni Disney hrdinové jsou nezapomenutelní, jak svými příběhy, tak svým vzhledem. Bílé rukavičky prostě splnily svůj účel.

Autor: mic

Diskuze