Kokosový olej
Zdroj: Thinkstockphotos
Pozor!

Odborníci varují: Kokosový olej způsobuje vážná onemocnění! Raději se mu vyhněte

Profesorka Karin Michels z Harvardu šokovala svět svým vyjádřením o kokosovém oleji. Prohlašuje o něm, že je to „čistý jed“.

Podle slov Karin Michels je kokosový olej jednou z nejhorších potravin, kterou můžeme jíst. Ve své přednášce pod názvem "Kokosový olej a jiné výživové chyby" vyvrací všeobecné přesvědčení, že jde o superpotravinu.

Profesorka není jediná, kdo něco podobného o kokosovém oleji tvrdí. "Kokosový tuk obsahuje nejvíc nasycených mastných kyselin ze všech tuků - ne jen rostlinných, ale i z tuků živočišného původu. Kolem 90 %. Zatímco sádlo 45-61 %," tvrdí dle TN.cz profesorka Jana Dostálová, expertka na potravinářskou chemii a analýzu potravin.

Podle studie uznávaného českého odborníka na chemii a analýzu potravin Jana Velíška jsou pro naše tělo nejlepší řepkový a olivových olej, z živočišných pak rybí tuk.

Americká asociace pro nemoci srdce a cév v roce 2017 vyzvala spotřebitele, aby omezili užívání kokosového oleje. Podle její studie poškozují všechny nasycené tuky zdraví srdce.

Podle vyjádření předsedy České společnosti pro aterosklerózu profesora Michala Vrablíka a Věry Boháčové, odbornice na výživu a nutriční péči, patří kokosový olej mezi nejméně výhodné tuky pro lidský organismus. Nadměrná konzumace nasycených mastných kyselin způsobuje onemocnění srdce a cév, které jsou v České republice nejčastější příčinou úmrtí.

Autor: mk

Diskuze