Princezny od Disneyho - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Zajímavé

Od Popelky až po Elsu z ledového království! Proč většina Disney princezen nosí modrou barvu?

Existuje jedna věc, kterou má mnoho princezen z "disneyovek" společnou. Belle, Ariel, Tiana, Merida, Aurora, Jasmin, Elsa nebo třeba Šípková Růženka nejsou jen krásné, ale všechny nosí modré šaty. Všimli jste si toho někdy?

6 fotek
Že nosí většina princezen z pohádek Disney modrou barvu, není jen náhoda. Zatímco povahy darebáků se odrážejí v temných odstínech. Bílá je znakem čistoty a modrá obloha je čistá obloha. Leatrice Eisemanová, výkonná ředitelka Pantone Color Institute vysvětlila Disneyho strategii.

"Je to něco, na co se uvnitř má divák těšit. Že uvidí tu azurově modrou oblohu," říká Eisemanová. Navíc, Disney dobré postavy obléká do modré, protože chce podtrhnout jejich charakter a jejich čistou duši. Modrá je barvou spolehlivosti, síly, loajality... to je také důvod, proč je barva obvykle spojována s chlapci. Barva tedy dodává charakteru postaviček sílu.

"Je to jemný způsob, jakým chceme poukázat na to, že mladé dívky a ženy mohou být také mocné," vysvětluje dál Eisemanová. Pokud se podíváme ještě dál, zjistíme, že to nejsou jen princezny, kdo nosí modrou barvu. Také Alenka v říši divů nosila modrou, stejně jako Dorothy z Čaroděje ze země Oz.

Autor: mk

Diskuze