Jiřina Bohdalová - 1
Zdroj: Profimedia
Foto podvodníka

OBROVSKÝ PODVOD: Jiřinu Bohdalovou okradli o miliony! Herečka je zdrcena

Štáb televize Nova se spojil s herečkou Jiřinou Bohdalovou (86), která se stala obětí velkého podvodu. Zhruba pět milionů korun investovala do obrazů, aby zaopatřila rodinu. Jenže teď zjistila, že jsou obrazy falešné. Herečka je zdrcena!

5 fotek
Bankéř Radek Pokluda nabízel své klientce Jiřině Bohdalové investice do umění, jenže jak se ukázalo, obrazy (např. od Jana Zrzavého či Emila Fily) byly falešné. „Jsem poškozená, je mi to líto. Za těch 8 let jsem uvěřila nějakému podvodníkovi, je to pro mě ztráta,“ řekla herečka TV Nova a dodala: „Ta ztráta je dost velká. Myslela jsem to dobře, aby tady po mně něco zůstalo.“

Spousta lidí bere nákup obrazů jako investici. Jejich cena totiž stoupá a za několik let mohou rodině mnohdy vynést opravdu zajímavé peníze. Jiřina Bohdalová ale už takové štěstí mít nebude. Podvod má na svědomí bankéř z Komerční banky Radek Pokluda (45), který dohlížel na finance herečky, ale i jiných známých osobností. Pokulda dokonce doprovázel Bohdalovou v roce 2013 na pohřeb Jiřiny Jiráskové (†81), kde jí nabízel rámě a podporoval ji.

„Bývalý zaměstnanec soukromě prodával díla vybraným klientům a tímto své bance způsobil škodu na její dobré pověsti. Banka spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení a zvažuje další kroky,“ sdělil mluvčí Komerční banky Pavel Zubek. Bohdalová předpokládala, že obrazy kupuje od Komerční banky. Případ nyní šetří policie!

Autor: niž

Diskuze