Miloš Forman a Martina Forman - 2
Zdroj: Profimedia / facebook
Jiná doba

Obrovská smůla zesnulého režiséra Miloše Formana ( †86): Mohl být miliardář!

17. 4. 2018

Režisér Miloš Forman rozhodně nebyl žádný chudák, co by měl hluboko do kapsy. Jenže kdyby se události sešly bývaly v lepší čas ne ve skutečnosti, mohl mít dnes na kontě miliardy...

4 fotky
V pátek třináctého zemřel režisér Miloš Forman. A už v pondělí přišla vdova Martina Formanová (52) s nečekaným přiznáním. Slavného režiséra pohřbili v kruhu rodinném už v neděli, pouhé dva dny po úmrtí. Od minulého týdne se ale kromě pohřbu neřeší nic jiného než fakt, že dědicové majetku slavného režiséra si přijdou na pořádný balík a hodnotné majetky. Jenže mohlo být bývalo i lépe...

Nejúspěšnější filmy natočil Miloš Forman před mnoha lety, kdy v Hollywoodu zdaleka ještě neplatilo, že úspěšní lidé dostávají sta milionové honoráře. „Miloš Forman přišel do Hollywoodu v době, kdy režisérům studia ještě neplatila tak závratné honoráře jako dnes,“ vysvětlil deníku Aha! filmový publicista Petr Burda.

Pro lepší představu uvedl Burda dokonce velmi konkrétní příklad na asi nejslavnějším počinu tohoto českého režiséra. „Za Přelet nad kukaččím hnízdem měl dostat milion dolarů (dnes cca 20,5 milionu korun), dnes by za tak skvělý film obdržel nejméně 15 milionů dolarů (dnes cca 308 milionů),“ šokuje svými výpočty odborník.

„Bohužel natáčel v době, kdy se ještě tolik neplatilo! Kdy si filmaři, herci a další členové štábu neuměli na studiích, která samozřejmě rejžovala, co to šlo, vydupat větší peníze. Zcela jistě by teď Forman byl několikanásobným miliardářem,“ dodává. Jenže pro Formana se tím žádná tragédie nekonala. Filmy mu sice miliardy nevynesly, za to stovky milionů, díky kterým zajistil svůj rod na několik generací dopředu, rozhodně ano.
 

Autor: bin

Diskuze