Kokain
Zdroj: Profimedia
V Británii už mají nasněžíno

POZOR: Jizvy na srdci nebo paranoia! Jaké další strašné následky má užívání kokainu?

Obliba drog ve společnosti roste. Alkohol spoustě lidí přestává stačit, a tak vyhledávají stále tvrdší způsob, jak si užít ty vzácné okamžiky, kdy nemusí do práce. Stojí jim to ale za to?

Víte, co znamená YOLO? You only live once, tedy „Žiješ jenom jednou“. A když člověk žije jenom jednou, tak by si měl užívat, že? Průzkum ukázal, že Britové pracují tvrdě skoro až na hranici zhroucení, a po náročném pracovním týdnu si proto rádi dopřejí trochu toho kokainu, aby si volný večer opravdu pořádně užili. Jenže pravidelné užívání tohoto „bílého kamaráda“ má bohužel fatální následky.

Kokain vytváří na srdci mikrotrhliny, ze kterých se stávají jizvy. Negativní vliv má také na zuby, játra a další orgány. Podle Dr. Adama Winstocka může mít i jednorázové nebo nárazové užívání drogy pro tělo fatální následky. Je sice pravda, že vám srdeční příhoda hrozí více, když budete padesátiletý tlustý kuřák než dvacetiletý sportovec, ale i vitální jedinec může skončit v nemocnici s akutní reakcí na drogu. Kokain má také psychické následky, uživatelé začnou přednostně vyhledávat prostředí, kde je droga k dispozici. Postupně ji začnou potřebovat k valné většině činností. Po jejím požití můžou mít následně podezřívavé, paranoidní myšlenky čím dál častěji.

Kokain je tak populární, protože lidem dodává falešný pocit bezpečí a nepřekonatelnosti. Netrvá však dlouho, než člověku přestane „páteční droga“ stačit a začne ji užívat už ve čtvrtek. To je teprve začátek konce...

Autor: Beat

Diskuze