Tohle je letos na červeném koberci přísně zakázáno - 1
Zdroj: Profimedia
Velký trest za porušení

Novinka na filmovém festivalu v Cannes: Tohle je letos na červeném koberci přísně zakázáno!

Přísný zákaz na filmovém festivalu v Cannes od jeho ředitele Thierryho Frémauxe. Kdo na červeném koberci jeho nařízení poruší, nebude vpuštěn do kinosálu.

Na červeném koberci filmového festivalu ve francouzském Cannes tento rok zavedli speciální zákaz! Nikdo si selfíčko letos neodnese! Pořizování tohoto druhu fotografií zakázal samotný ředitel festivalu Thierry Frémaux.

Frémaux pro rozhlasovou stanici Europe 1 ve středu řekl, že selfie na červeném koberci budou na tomto ročníku festivalu v Cannes zakázána. Kdo nařízení poruší, nebude prý vpuštěn do kinosálu.

Návštěvníci, kteří si dělají selfíčka na červeném koberci, prý podle něj dělají chaos. Zákazem ředitel festivalu sledoval i estetické zájmy. "Není to hezké. Je to groteskní. Je to k smíchu ... Chceme znovu nastolit trošku slušnosti," řekl.

Festival v Cannes se bude konat 8.-19. května. Soutěží na něm filmy všech žánrů z celého světa. Byl založen v roce 1946 a má tedy už dlouhou historii. Hlavním oceněním, jaké si tvůrci či představitelé rolí z festivalu mohou donést, je Zlatá palma (Palme d'Or).

Autor: mk

Diskuze