Všechno nejlepší!

NOVA slaví 25 let: Pojďte s námi na procházku její historií

Televize Nova slaví 25 let. Za čtvrt století své existence ovlivnila generace diváků, dala jim tisíce hodin zábavy, smíchu, napětí, dojetí i pocity štěstí. Příběh první české soukromé celoplošné televize začal v roce 1994 a brzo se stala jedničkou na českém trhu. Pojďte s námi na procházku její historií.

113 fotek
Dnes 4. února to je přesně 25 let od vůbec prvního vysílání naší televize! TV Nova začala v roce 1994 vysílat jako vůbec první celoplošná soukromá televize v České republice. A jak vypadaly první vteřiny a minuty televize, která letos slaví vzácné čtvrt století?

V sedm hodin večer se spustilo vysílání, jímž provázela dvojice ve složení lékaře Romana Šmuclera a moderátorky Hany Heřmánkové. Ti oficiálně zahájili televizní vysílání a už v půl osmé tady byly v historii Novy první Televizní noviny.

Moderování prvních Televizních novin se ujali Zbyněk Merunka a Stanislava Wanatowiczová Bartošová.  Po nich stejně jako dnes následovaly Sportovní noviny, kterými diváky provázel Pavel Poulíček a poté následovalo Počasí s rosničkou Michaelou Dolinovou.

Slavte dnes s Novou a připomeňte si všechny skvělé pořady od roku 1994 až do současnosti! Zde najdete PRVNÍ DÍLY VŠECH POŘADŮ TV NOVA, které jsou leckdy opravdu úsměvné!

Autor: bin

Diskuze