Nova Duel s Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem - 1
Zdroj: Profimedia / TV Nova
Kdo s koho?

Nova Duel s Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem už dnes v 19.55 na TV Nova!

Již dnes večer se před kamerami TV Nova utkají dva nejpravděpodobnější kandidáti na post příštího českého premiéra – předseda hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Exkluzivní předvolební duel začíná v 19:55. Moderovat jej bude Rey Koranteng.

4 fotky
Oba politici budou debatovat o tématech, která nejvíce zajímají voliče – o bezpečnosti a migraci, ekonomice, sociálních jistotách nebo o budoucnosti České republiky a Evropské unie.

„Nova Duel proběhne v úplně novém studiu, které jsme za tímto účelem vybudovali. Moderátora Reye Korantenga budou zajímat témata, která lidi v Česku nejvíc trápí. A od lídrů politických stran bude chtít slyšet jasné odpovědi a sliby, které si voliči budou moci po volbách jednoduše zkontrolovat. Oba politici budou mít přitom na každou odpověď vždy shodný čas. Tento formát předvolební debaty se již osvědčil jako divácky atraktivní a současně informativní,“ říká Kamil Houska, ředitel zpravodajství skupiny Nova.

Vysílání pořadu Nova Duel bylo nicméně ještě dnes ráno v ohrožení. Městský soud pro Prahu 1 se ve čtvrtek dopoledne zabýval žalobou Pirátů, kteří považovali chystanou diskusi za nezákonnou. „Vítáme dnešní rozhodnutí Městského soudu v Praze týkající se vysílání pořadu Nova Duel. Soud potvrdil stanovisko RRTV, že nemá pravomoc předem zakázat vysílání pořadu, protože by se jednalo o nepřípustnou protiústavní cenzuru,“ doplnil Kamil Houska.

Přímý přenos začíná dnes hned po Televizních novinách v 19:55 hodin.

Autor: niž

Diskuze