Klauni straší Ameriku a Británii - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Jako z hororu

NOČNÍ MŮRA ožila: Svět se bojí klaunů! S mačetou či nožem přepadávají lidi na ulicích

V Americe a Velké Británii se lidé již několik týdnů poctivě připravují na Halloween. Úřady ovšem malým koledníkům zakázaly jeden převlek, který každý rok vídáme v ulicích. Občany totiž pohltil strach z klaunů!

Policie napříč Spojenými státy a Velkou Británii řeší desítky případů, ve kterých hlavní roli hrají lupiči a násilníci převlečení za klauny. Mnoha lidem se tak plní nejděsivější noční můry jako z hororu.

Již od dob dramatika a jednoho z nejslavějších anglických básníků Williama Shakespeara vystupovali klauni jako profesionální baviči. Jejich moderní podoba se následně vyvinula až v 19. století, dnes se ale stává snadným nástrojem zločinců.

Strach pohlcuje nejen děti, ale i dospělé. Děsivý výjev klauna s nepříčetným šklebem a mačetou v ruce by totiž dostal i ty největší hrdiny. V Americe nedávno došlo k incidentu, kdy malá školačka (11) dorazila do školy vyzbrojená kudlou. Její vysvětlení mělo doslovnou spojitost se strachem z klaunů. Dívka prý slyšela o případech, kdy klauni přepadávají lidi v ulicích, proto se na cestu do školy vybavila zbraní.

Další incident se odehrál v americkém Ohiu. Tam muž převlečený za klauna přepadl ženu, která si šla před dům zakouřit. "Měl bych tě asi zabít. Žáci a učitelé dnes budou ve škole litovat, že se narodili," šeptal jí podle televize WCPO do ucha. Po oznámení na policii zůstalo ten den několik škol v okolí zavřeno.

Výtržníci převlečení za klauny se pokoušejí dostat do domů, přepadávají občany v ulicích a jinak ohrožují širokou veřejnost. Úřady převleky klaunů v rámci blížícího se amerického svátku Halloween zakázaly, i z důvodů ochrany malých koledníků, kteří by se mohli stát terčem pomsty rozlíčených obyvatel...

Autor: sim

Diskuze