Dítě, vztek
Zdroj: Profimedia
To se musí zkusit

Nevíte si rady se vztekem svého dítěte? Stačí tahle jednoduchá věta a dítě umlčíte!

Děti jsou roztomilá stvoření. Když jsou v dobré náladě, tak je jejich smích k nezaplacení. Jenže v mžiku se může jejich dobrá nálada proměnit v křik a pláč. Takové situace i ostřílené rodiče nenechávají klidné. Teď už mohou mít výbuchy svého potomka pod kontrolou. Co radí psychologové?

Každé dítě je jedinečné a potřebuje osobitý přístup. Porozumět jeho potřebám nebo tomu, proč se zrovna vzteká, nebývá někdy lehké. Rodiče tak kolikrát zažívají pěkně prekérní chvíle, u kterých se nejednou zapotí. A nepřejí si nic jiného, než aby se jim jejich řvoucí drobeček sklidnil.

Ale už nemusíte zoufat, pokud se vám zdá, že s vaší ratolestí není řeč. Server Brightside příšel se způsobem, díky němuž můžete mít dětský vztek pod kontrolou. Jaký je na to trik? Doporučují dítě zaskočit. A to jednoduchou otázkou: „Je to velký, středně velký anebo malý problém?" Ať bude mít jakkoliv velký problém, hledejte s ním řešení. Určitě vás napadne více než jedno.

Jak je možné, že to zabírá? Tato metoda není žádný výmysl. Je inspirována dětskými psychology a úspěch u dětí vděčí těmto třem způsobům. Zaprvé dítě vidí, že přijímáte a respektujete jeho pocity. Zároveň zaměstnáte jeho mysl, takže dítě přestane řešit situaci. A společným hovorem dáváte najevo, že jeho problém se dá vyřešit. Je známo, že dětem se někdy zdá problém větší, než ve skutečnosti je, a společným povídáním dítě naučíte, že každý problém má řešení. A co vy, vyzkoušíte metodu?

5 fungujících tipů, jak dětem nastavit hranice
Efektivní způsob jak děti motivovat k udržování pořádku v pokojíčku a pomáhání v domácnosti

Autor: ham

Diskuze