Bezdomovec našel tašku s oblečením - 1
Zdroj: facebook.com
Tohle nikdo nečekal...

Bezdomovec našel tašku s nákupem za pár tisíc korun. Nebudete věřit, co s ní udělal!

Bezdomovci to nemají v životě vůbec jednoduché. Každý den musejí čelit boji o jídlo a alespoň nějaké drobné peníze. Proto když nějaké peníze nebo jiný „poklad" najdou, je to pro ně velké štěstí. Co ale udělal s nalezenou taškou za pár tisíc korun tento bezdomovec?

Člověk by nikdy neměl mít předsudky vůči ostatním lidem. To si nejspíš pomyslel Lewis Roberts, kterému vrátil jeho ztracenou tašku s nákupem člověk, od kterého by to nejméně čekal. Lewis si v obchodu Greenwoods v Liverpoolu koupil pánský oblek a pár dalších maličkostí. Za celý nákup zaplatil 160 eur (4 323,20 Kč). Celou tašku s nákupem pak ale díky své nepozornosti nechal v telefonní budce.

Osud tomu tak chtěl, že jeho tašku našel dobrosrdečný bezdomovec Gary. Místo toho, aby si Gary oblečení nechal a posléze ho třeba prodal, tak ho vrátil zpět do obchodu, aby našel právoplatného majitele. Díky tomu, že kamarád, který nakupoval v obchodě společně s Lewisem, tam na sebe nechal kontakt kvůli práci, bylo možné Lewise kontaktovat a sdělit mu, že se jeho taška našla.

Šťastný Lewis zveřejnil svůj příběh na Facebooku a neskrýval své překvapení, že mu ztracené věci vrátil právě bezdomovec. „Dúvodem proč jsem vrátil to oblečení, je to, že ten muž si koupil oblek z nějakého důvodu. Na svatbu, pohřeb, oslavu... A chtěl jsem, aby se mu vrátil. Vím, že sem ho mohl prodat, ale nejsem ten typ člověka,“ ohodnotil svůj úctyhodný čin spravedlivý bezdomovec Gary, kterému teď lidé díky zveřejněnému příběhu nosí dary a nabízejí práci.

Autor: mic

Diskuze