Špatné vzpomínky - 3
Zdroj: Profimedia
Konec depresí?

NEUVĚŘITELNÝ OBJEV: Vědci našli způsob, jak vymazat špatné vzpomínky!

Každý z nás je má. Špatné vzpomínky, které bychom nejradši navěky věků vymazali z paměti. Ale že by to bylo skutečně možné? Podle vědců ano!

Nový dokument Memory Hackers tvrdí, že je skutečně možné upravovat vzpomínky, a snadno se tak zbavit věcí, na které už zkrátka nechceme myslet. Často se lidé nemohou přenést přes nějaké traumatické události nebo by nejradši odstranili vzpomínky, které v nich vyvolávají bolest a smutek.

"Paměť byla vnímána jako magnetofon, který věrně zaznamenává určité informace a dokáže je neporušené i reprodukovat. Ale teď se díky vědeckému bádání zjistilo, že paměť je mnohem poddajnější. Neustále zapisuje, přepisuje a to nejen u člověka," řekl jeden z vědců dokumentárního pořadu Memory Hackers.

V programu figuruje také teprve dvanáctiletý Jake Hausler, který má silnou autobiografickou paměť, díky čemuž si pamatuje téměř vše, co se mu kdy stalo.

"Objevujeme přesné mechanismy, které mohou vysvětlit a dokonce ovládat naše vzpomínky." Podle vědců by právě tenhle fakt o paměti mohl lidem velmi pomoct léčit dokonce psychické poruchy, závislosti nebo fóbie. Otázkou zůstává, jestli jsme na to ale připraveni...

Autor: lor

Diskuze