Embryo
Zdroj: Profimedia
Život nebo právo na život?

NEUVĚŘITELNÉ: První geneticky modifikované lidské embryo? Vědci našli způsob, jak na to!

Je to velký krok k novým způsobům léčby neplodnosti. Britští vědci budou jako první v historii vytvářet geneticky modifikované lidské embryo. Jak to udělají?

Celý výzkum vede Dr. Kathy Niakan, která doufá, že povede nejen k lepší léčbě neplodnosti, ale také hlubšímu pochopení potratů u žen. "Je to hodně důležité. Právě neplodnost a potraty jsou velmi časté, a lidé jim pořádně nerozumí. Nikdy nemůžeme s jistotou předvídat, kam výzkum povede. Doufáme však, že by mohl být velkým přínosem pro reprodukční medicínu v dlouhodobém časovém horizontu," uvedla pro DailyMirror.

Vědkyně chce pochopit raná stádia lidského vývoje tím, že zkoumá embrya už během prvního týdne vývoje. Díky výzkumu by se mohla výrazně zvýšit šance embrya na rozvoj. Mohlo by být implantováno, a genetika by tak mohla vylepšit a maximalizovat šance na jeho přežití.

Zatím se však výzkum potýká i s řadou odpůrců, kteří tvrdí, že takového zásahy do lidského vývoje jsou nemorální a nepřirozené. Je tedy otázkou, co bude nakonec důležitější. Život nebo právo na život?

Autor: lor

Diskuze