Rory Logan - 1
Zdroj: facebook.com
Místo medaile stuha útěchy

NESPRAVEDLNOST: Devítiletý autistický chlapec byl diskvalifikován ze závodu. Nepochopíte, co mu řekli!

Devítiletý chlapec s autismem Rory Logan byl vyloučen ze speciální plavecké olympiády, a to z naprosto nepochopitelného důvodu. Nebo si myslíte, že to bylo spravedlivé?

4 fotky
Matka Roryho Briony McConville Logan potvrdila, že její syn závodil ve speciální regionální olympiádě v Bangoru v severním Walesu, když došlo k nepříjemnému incidentu.

Belfast Live oznámil, že Rory uplaval 50 metrů za 63 sekund, což znamenalo, že byl do závodu kvalifikovaný. Když pak ale na olympiádě ve finále začal plavat, rozdrtil svůj osobní nejlepší čas a podařilo se mu závod dokončit za 53.15 sekund. Dokonalé, že?

Jenže místo zasloužené medaile pak chlapec dostal jen stuhu „za účast“. Jeho matka pro web The Lad Bible uvedla: „Rory za mnou přišel a řekl: ,Mami, neudělal jsem nic špatného, závodil jsem fér, tak co jsem udělal?‘ Byla jsem naprosto zničená.“ Briony šla následně mluvit s úředníky, kteří jí řekli, že byl Rory diskvalifikován, protože plaval příliš rychle. Pravidla jsou prý taková, že závodníci nesmí mít ve finále lepší čas o více než 15 % oproti svému nejlepšímu výkonu v kvalifikaci.

Matka se domnívá, že takový sport není pro chlapce vhodný a že absolutně není motivující, jak se domnívala. Souhlasíte s ní?