Lisa Lloyd - 1
Zdroj: Instagram
Paráda!

Neskutečná díla: Žena vytváří sochy ptáků a hmyzu z malých částí papíru! FOTO

Animátorka, která režírovala videoklipy a také byla tvůrčí ředitelkou animační společnosti v Londýně, si našla nový koníček. Z papíru vytváří dokonalá díla!

13 fotek
„Všechny tyto věci byly velkým životním zážitkem a hodně jsem se o sobě naučila. Jednou z hlavních věcí, kterou jsem si uvědomila, bylo to, že mi chybělo tvoření vlastních věcí. Chtěla jsem zpomalit, vypadnout od počítače a cítit se trochu volněji,“ popisuje Lisa Loyd své začátky pro web Bored Panda.

Před šesti lety začala vytvářet návrhy z papíru. Vše ve volném čase, zatímco pracovala na grafickém designu a animačních projektech. Nejprve vyrobila 2D papírového kolibříka. „Milovala jsem práci s papírem a zjistila jsem, že je to opravdu uvolňující, skoro jako meditace,“ říká.

Později začala experimentovat s trojrozměrnými modely a snažila se dělat s obtížnější návrhy. „V průměru trvá jeden z modelů 5 dní,“ prozradila umělkyně, která dělá 3D papírové sochy, jež se skládají ze stovek malých částí. Největší inspiraci bere z přírody. „Miluji vzory, symetrii, barvu, geometrii a texturu. Miluji detail. V současné době dělám řadu hmyzu inspirovaného módními návrháři a viktoriánskými entomologickými ilustracemi,“ dodala.

Autor: mk

Diskuze