Michaela Kuklová
Zdroj: Archiv TV Nova
Herečka o svých rolích

Michaela Kuklová: Proč synovi na Vánoce zakázala pohádky?

Témata / Michaela Kuklová
Aktualizováno 23.12. 2012 17:01

Herečka Míša Kuklová (43) má jasno v tom, které pohádky letos na Vánoce ukáže svému synkovi Románkovi (4). Ty její to ale překvapivě nebudou.

Michaela Kuklová totiž rozhodla, že se Románek ještě nemůže na maminčiny filmy dívat, a to ani na pohádky. Když totiž čtyřletý klučík viděl záznam maminčina divadelního představení, nedokázal se vyrovnat se scénou, ve které Kuklová dostala od kolegy byť jen divadelní facku.

"Kolega v něm na mě napřáhl ruku, ale vůbec mě neplácl. Syn z toho měl takový šok a trauma, že mě ten dotyčný herec chce bouchat, že jsem mu musela slíbit, že kolegovi řeknu, že mě nesmí bít,“ vysvětlila herečka, proč malému Romanovi ještě nemůže ukazovat své filmy, ani ho vodit na svá představení do divadla.

"Nedokážu si tedy představit, jak by se koukal na to, jak mě ve Z pekla štěstí chtějí věšet,“ svěřila webu Prásk.tv Míša, proč synovi nechce pouštět ani svoje pohádky, a to i ty, které dnes už patří k vánoční televizní klasice.

Kromě dramatických scén bylo fyzicky náročné i samotné natáčení. Kuklová dodnes vzpomíná, jak ji režisér Troška nutil s kolegyní Danou Morávkovou běhat po Adršpašských skalách.

"Vidím to jako dnes, když jsme s Danou běhaly do kopce, v historických kostýmech, v podpatcích a ve strašných vedrech. Vybíhaly jsme ho v písku, který se bořil a já mám pocit, že normálně bych takový krpál nevyšla ani pomalou chůzí,“ převyprávěla s lehkou nadsázkou zapřísáhlá odpůrkyně běhu.

Vzpomínky na chvílemi drsné podmínky  během natáčení ale velmi rychle odezněly a sama Kuklová se těší, až malý Roman trochu povyroste a na oblíbenou pohádku se s ním bude moci konečně podívat.    

Na pohádku Z pekla štěstí se můžete těšit na Štědrý den, kdy ji bude vysílat TV Nova v 9:50. Již v neděli ale Nova uvede další pohádku Michaely Kuklové O princezně Jasněnce a létajícím ševci, a to hned po Televizních novinách.

 

 

Autor: kisa Prásk.tv

Diskuze